Posiadam szeroki zakres doświadczenia w pracy dla wielu międzynarodowych korporacji, firm, instytucji publicznych, oraz klientów individualnych. Moje doświadczenie opiera się nie tylko na pracy z komputerem, ale również i przede wszystkim z użytkownikiem końcowym, takim jak TY.

Od 1998 roku przepracowałem 1000 godzin w działach IT dla takich firm jak: Institute of Cancer Research, Telegraph Media Group, HSBC Plc, Chevron-Texaco, Adobe, Metropolitan Police in London, Talbot Underwriters, Lloyd’s Insurance, Getronics, Pimco Investment, MoneyGram Polska, Format i wielu innych.

W ciągu ostatnich 20 lat mojej zawodowej kariery bezpośrednio współpracowałem z ponad 400 informatykami, z ponad 8000 użytkownikami biznesowymi i indywidualnymi.

Na swoim koncie posiadam również szereg ukończonych autorskich projektów technicznych, i przede wszystkim pozytywnej pracy z użytkownikami.

30 > 130

W ciągu 6 miesięcy, udało mi się zmniejszyć ilość oczekujących zleceń od użytkowników o blisko 80%, ze 130 ticketów otwartych dziennie do 30. Wynik ten osiągnąłem poprzez inwentaryzację posiadanych serwisów, głęboką analizę pojawiających się problemów, tworzenie i dostarczanie narzędzi dla zespołu, współpracy z działem Helpdesk oraz usprawnieniu działania zespołu wsparcia.

Updatuję z głową

Wiele problemów dla użytkowników stanowił niekontrolowana instalacja Windows Updates. Dlatego wdrożyłęm nowy serwer dla Windows updates (WSUS) oraz oczające je procesy . Pozwoliło to na zmniejszenie o 90% ilość przychodzących zgłoszeń dotyczących Windows Update w przeciągu 3 miesięcy oraz prawidłowy audyt instalacji rekomendowanych uaktualnień.

Windows 7 w 1,5h

W celu usprawnienia wdrażania Windows 7, zaplanowałem i wdrożyłem w pełni zautomatyzowany Serwer instalacji Systemu Windows 7/8.1 bazujący na narzędziach Microsoft MDT i group policy. Pełna automatyzacja pozwoliło zespołowi na skrócenie czasu przygotowania jednego komputera z 5 godzin do 1,5 godziny.

Buduję, zyskuję…

1500 to liczba komputerów do ciągłego zarządzania w Institute of Cancer Research. To tam właśnie zaprezentowałem i wdrożyłem narzędzia to zautomatyzowania zarządzania komputerami (LANDesk i Casper). Narzędzia te pozwoliły zoptymalizowanie pracy departamenty IT w zakresie:

  • aktualizacji oprogramowania
  • audytu
  • zarządzania licencjami
  • wdrożenia oprogramowania

Windows = Mac OS X

W roku 2015 zacząłem autorski projekt konsolidacji procesów oraz procedur dla dwóch platform Windows i Mac OS X w celu usprawnienie prac zespołu na poziomie zarządzania i administracji urządzeń pracujących na tych systemach operacyjnych. Z założenia projektu, wszystkie procedury oraz procesy miały zostać ujednolicone, a narzędzia do zarządzania posiadać odpowiedniki dla dwóch platform. Pomimo różnorodności obydwu platform, udało się nam skonsolidować prawie 80% procedur oraz procesów.

Kto pyta nie błądzi

Przez lata jeden z departamentów szukał rozwiązania zsynchronizowania pracy działu badawczego z zakresie wymiany danych i ich analizy. Proces ten miał polegać na zbadaniu medycznych próbek na jednym serwerze, po czym podanie ponownej analizie na drugim, gdzie I-szy mógł analizować kolejne. Trzeci sumował wyniki udostępniał dla kolejnych naukowców. Nie mogłem uwierzyć w fakt zaangażowania trzech zewn. firm w 2 lata nie przyniosło rozwiązania. I to nie był spowodowane faktem słabej wiedzy informatycznej. Ich problem polegał na niesłuchaniu, tylko wystawieniu własnej oceny. Moje rozwiązanie było proste; usiadłem z członkami tego zespołu i poprosiłem o pokazanie mi ich pracy, i opisu tego co aktualnie wykorzystują, po czym czego oczekują. Cała konsultacja zajęła mi 40 minut wliczając przygotowany plan działania. A samo wykonanie zajęło 2 godziny.