Jestem informatykiem z zawodu oraz doświadczenia

Pracowałem dla wielu międzynarodowych korporacji, firm, instytucji publicznych, oraz klientów indywidualnych. Mam świadomość, że moja praca to nie tylko zadania do wykonania przed komputerem, ale przede wszystkim praca z ludźmi – z użytkownikiem końcowym, czyli Tobą.

Moim atutem jest międzynarodowe doświadczenie – kilkanaście lat pracowałem w Wielkiej Brytanii. Współpracowałem z wieloma organizacjami min. z Institute of Cancer Research, Telegraph Media Group, HSBC Plc, Chevron-Texaco, Adobe, Metropolitan Police in London, Talbot Underwriters, Lloyd’s Insurance, Getronics Ltd., Pimco Investment, MoneyGram Polska, Format Sp. z o. o. i wielu innych na wielu szczeblach.

W ciągu ostatnich 20 lat mojej zawodowej kariery bezpośrednio współpracowałem z ponad 400 informatykami i z ponad 8000 użytkownikami biznesowymi oraz indywidualnymi.

Na swoim koncie posiadam również szereg ukończonych autorskich projektów technicznych.

Poniżej moje przykładowe sukcesy:

30 > 130

W ciągu 6 miesięcy, udało mi się zmniejszyć ilość oczekujących zleceń od użytkowników o blisko 80%, ze 130 ticketów otwartych dziennie do 30. Wynik ten osiągnąłem poprzez inwentaryzację posiadanych serwisów, głęboką analizę pojawiających się problemów, tworzenie i dostarczanie narzędzi dla zespołu, współpracy z działem Helpdesk oraz usprawnieniu działania zespołu wsparcia.

Updatuję z głową

Wiele problemów dla użytkowników stanowił niekontrolowana instalacja Windows Updates. Dlatego wdrożyłęm nowy serwer dla Windows updates (WSUS) oraz oczające je procesy . Pozwoliło to na zmniejszenie o 90% ilość przychodzących zgłoszeń dotyczących Windows Update w przeciągu 3 miesięcy oraz prawidłowy audyt instalacji rekomendowanych uaktualnień.

Windows 7 w 1,5h

W celu usprawnienia wdrażania Windows 7, zaplanowałem i wdrożyłem w pełni zautomatyzowany Serwer instalacji Systemu Windows 7/8.1 bazujący na narzędziach Microsoft MDT i group policy. Pełna automatyzacja pozwoliło zespołowi na skrócenie czasu przygotowania jednego komputera z 5 godzin do 1,5 godziny.

Buduję, zyskuję…

1500 to liczba komputerów do ciągłego zarządzania w Institute of Cancer Research. To tam właśnie zaprezentowałem i wdrożyłem narzędzia to zautomatyzowania zarządzania komputerami (LANDesk i Casper). Narzędzia te pozwoliły zoptymalizowanie pracy departamenty IT w zakresie:

  • aktualizacji oprogramowania
  • audytu
  • zarządzania licencjami
  • wdrożenia oprogramowania

Windows = Mac OS X

W roku 2015 zacząłem autorski projekt konsolidacji procesów oraz procedur dla dwóch platform Windows i Mac OS X w celu usprawnienie prac zespołu na poziomie zarządzania i administracji urządzeń pracujących na tych systemach operacyjnych. Z założenia projektu, wszystkie procedury oraz procesy miały zostać ujednolicone, a narzędzia do zarządzania posiadać odpowiedniki dla dwóch platform. Pomimo różnorodności obydwu platform, udało się nam skonsolidować prawie 80% procedur oraz procesów.

Kto pyta nie błądzi

Przez lata jeden z departamentów naukowych szukał rozwiązania zsynchronizowania pracy działu badawczego w zakresie wymiany danych i ich analizy. Proces ten miał polegać na zbadaniu medycznych próbek na jednym serwerze, po czym poddanie ponownej analizie na drugim, a w międzyczasie I-szy mógł analizować kolejne. Trzeci sumował wyniki udostępniał dla kolejnych naukowców. Nie mogłem uwierzyć w fakt zaangażowania trzech zewn. firm w 2 lata nie przyniosło porządanych rozwiązania. I to nie był spowodowane faktem słabej wiedzy informatycznej. Ich problem polegał na wystawieniu własnej oceny, a nie wysłuchaniu potrzeb naukowców. Moje rozwiązanie było proste; usiadłem z członkami tego zespołu i poprosiłem o pokazanie mi ich pracy, i opisu tego co aktualnie wykorzystują, po czym czego oczekują. Cała konsultacja zajęła mi 40 minut wliczając przygotowany plan działania. A samo wykonanie zajęło 2 godziny.

Migracja profilów dla 1000 użytkowników

W 2012 roku wygrałem kontrakt w firmie HP w przygotowania strategii dla migracji profilów użytkowników z Windows XP do Windows 7 dla jednego z angielskich banków. Moje zadanie było jasne; przygotować platformę do migracji profilów dla zespołu wdrożeniowego.

Rozwiązanie bazowało na narzędziu USMT firmy Microsoft, z zaawansowanym, samodzielnie przygotowanym skryptem do kopiowania lokalnych danych i konwersji profilu z Windows XP na Windows 7. Dodatkowo prowadziłem szkolenia zespołu oraz przygotowałem kompletną dokumentację techniczną.